Logo
Skandal w Brukseli. Urzędnicy podrabiali paszporty dżihadystom!

23 stycznia 2017 19:44

Wpływy ISIS sięgają już szczebla urzędowego? Na światło dzienne wyszły skandaliczne praktyki z brukselskiego magistratu. Jak ustaliła gazeta  "La Dernieure Heure", tamtejsi urzędnicy mieli podrabiać dokumenty dżihadystom walczącym po stronie państwa islamskiego, aby Ci mogli wrócić do kraju.

Kilkanaście dni temu, po wewnętrznej kontroli w magistracie, która wykazała "nieprawidłowości" w dziale paszportowym i zatrzymano jednego z pracowników. "La Dernieure Heure" ustalił jednak, że policja zatrzymała co najmniej dwóch urzędników zamieszanych w ten proceder.  

Fałszowanie paszportów to dochodowy biznes. Za jeden dokument trzeba było zapłacić nawet do 20 tysięcy euro. Jednak walczącym po stronie ISIS bojowników to jedyne wyjście aby nie trafić do więzienia. 

Prokuratura nie udziela informacji na ten temat. Nie podano także metody którą posługiwali się urzędnicy. Ten proceder rwał od czerwca do listopada zeszłego roku. Według ustaleń dziennika w ten sposób do kraju mogło wrócić nawet 7 dżihadystów. 

źródło: wp.pl
BS