Logo
Skandaliczne kłamstwo! Michnik w "Der Spiegel" uśmierca własnych rodziców w Holokauście

fot. Wikimedia Commons

13 października 2016 09:43

Adam Michnik w wywiadzie dla "Der Spiegel" odniósł się do kwestii wypędzenia Niemców z polskich terenów. Najwidoczniej dla redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" nie ma żadnych świętości, ponieważ w wywiadzie... uśmiercił własnych rodziców w Holokauście, mimo, że kres ich życia nastąpił kilkadziesiąt lat później. Informację podaje portal niezalezna.pl.

Uwagę przykuć może fragment wywiadu Navida Kermaniego z Adamem Michnikiem, w którym pada wymiana zdań:

Kermani: - Powiedziałby pan, że wypędzenie (Niemców) to było barbarzyństwo?
Michnik: - No a co innego?
Kermani: - Gdyby ktoś tak powiedział w Niemczech, to byłby skandal.
Michnik: - Dlatego ja to muszę powiedzieć, jako Polak, którego rodzice zginęli w Holokauście.

Ozjasz Szechter, ojciec naczelnego "Gazety Wyborczej" zmarł w 1982 roku. W 1934 roku został skazany w tzw. procesie łuckim, za próbę zmiany przemocą ustroju Polski i wprowadzenia na jej ziemiach ustroju komunistycznego oraz oderwania od Polski południowo-wschodnich województw celem przyłączenia ich do Związku Sowieckiego. Po amnestii odzyskał wolność i wyemigrował do ZSRS. Na polecenie KC PPR wrócił do Polski  1945 roku i pracował jako kierownik Wydziału Prasowego Centralnej Rady Związków Zawodowych i zastępca redaktora naczelnego pisma "Głos Pracy".

Matka, Helena, zmarła w 1969 roku. Wykładała na szkole Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, później była nauczycielką historii i autorką podręczników szkolnych. Sam Michnik urodził się w 1946 roku. 

pj
Źródło: niezalezna.pl