Logo
Skandaliczne słowa posła PO o uczestnikach Marszu Niepodległości [WIDEO]

fot. YouTube

29 września 2016 17:46

Poseł Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej w skandaliczny sposób wypowiedział się o uczestnikach Marszu Niepodległości. Tematem dyskusji w programie "Minęła 20" była deklaracja Komitetu Obrony Demokracji, który chce zorganizować marsz 11 listopada.

"Spod brunatnych szyldów, jako ONR czy NOP, tej... powiem brutalnie, ale prawdziwie - hołoty kibolskiej, która z różnego rodzaju faszystowskimi hasłami, hajlującymi gestami świętowała niepodległość. Przerażające, dantejskie sceny, które się działy, poziom agresji. To pana koledzy to robili" – zwracał się do posła Adama Andruszkiewicza (Kukiz'15, Endecja) poseł Paweł Olszewski z PO.

"Dla pana Marsz Niepodległości to hołota, dla mnie są to patrioci. Natomiast mogę powiedzieć, że pana koledzy z warszawskiego ratusza okradali Polaków przez ostatnie lata i to jest bliższe faktom niż to, że mam hajlujących kolegów. Ci ludzie, którzy jadą na Marsz Niepodległości w pierwszej kolejności broniliby Polski. Pańscy koledzy uciekliby do Berlina. W przededniu Marszu Niepodległości Policja odwiedzała niekaranych uczestników marszu i namawiała do tego również rodziców, żeby nie jechać, bo "coś złego się wydarzy". Kiedy Platforma odeszła od władzy, to wszytko się skończyło" – odpowiadał Andruszkiewicz.

PJ
Źródło: Minęła 20