Logo
Sklep "Lewacka szmata" czyli lewicowa odpowiedź na odzież patriotyczną [FOTO]

fot. Lewacka Szmata

12 grudnia 2016 10:41

Środowisko lewicowe wychodzi naprzeciw rosnącej popularności sklepów z odzieżą patriotyczną. Odpowiedzią na koszulki z motywem Żołnierzy Wyklętych, polskich flag, bohaterów Podziemia niepodległościowego będą koszulki... z wizerunkiem Karola Marksa.

"Lewacka szmata" czyli sklep z odzieżą przeznaczoną fanom lewicy będzie promował między innymi: Różę Luksemburg, Ludwika Waryńskiego, Ignacego Daszyńskiego czy Kazimierz Pużaka. Są też koszulki proaborcyjne - z wieszakiem. Na stronie facebookowej "Lewicowej szmaty" czytamy, że celem jej działalności jest chęć stworzenia możliwości wyrażania swojego sprzeciwu wobec konserwatywnych postaw, oraz budowanie lewicowej tożsamości.

"Oprócz produkcji fajnych koszulek i kubków chcemy przypominać polską historię, która wcale nie jest tak prawicowa, jak można wnioskować z medialnych przekazów. Każda nasza grafika-symbol będzie miała swoją "historię" – opis problemu, który wyraża, opis czynów człowieka który ją "firmuje". Jak to chcemy zrobić? Wszyscy czujemy i rozumiemy, że wyzysk to nie jest coś na czym powinno się budować relacje ekonomiczne. Robimy wszystko, by w naszych produktach było go jak najmniej. Poszukujemy dostawców, którzy uczciwie zatrudniają ludzi, w jak najmniejszym stopniu niszczą środowisko. Oczywiście w tej sytuacji nie możemy konkurować ceną. Chcemy zmieniać świat na lepsze. Jasne, produkcja koszulek i kubków to nie jest czyn bohaterski, ale wierzymy, że ten drobny krok zmierza ku naszemu mottu: Wolność, Równość, Solidarność" - piszą twórcy.

PJ
Źródło: Lewacka szmata