Logo
Sławomir Nowak zapowiada walkę... z korupcją na Ukrainie

fot. Wikimedia Commons

28 października 2016 20:42

Sławomir Nowak w rozmowie z TOK FM nie tylko poruszył kwestię podwójnego obywatelstwa, o którym zrobiło się głośno w ostatnich dniach, ale także zapowiedział plan działania jako szef ukraińskiej dyrekcji dróg, który Polaków z pewnością mogłyby... rozbawić.

 "Mam takie poczucie, że zabieram się za rzeczy bardzo trudne i niemożliwe, natomiast ułożyłem sobie w taki bardzo menadżerski sposób plan działania, który uzgodniłem z premierem Ukrainy i ministrem transportu. Zaczniemy od reformy wewnętrznej Ukrawtadoru, który dzisiaj jest rachityczną, niewydolną strukturą" - mówił były minister w rządzie Donalda Tuska.

"Przetargi odbywają się w sposób bardzo nieprzejrzysty, musimy to wszystko uprzejrzystowić (!) i ukrócić przede wszystkim korupcję [...] Jeśli nie będzie korupcji przy przetargach, zwłaszcza w Ukrawtador, to myślę, że również inwestorzy zagraniczny, zwłaszcza ci, którzy w Polsce dzisiaj nie mają roboty, bo niestety w Polsce plan budowy został generalnie zatrzymany, będą przychodzili i szukali pracy na Ukrainie" – z pokorą w głosie przekonywał Sławomir Nowak.

PJ
Źródło: TOK FM