Logo
Śmierć działacza Kukiz'15. Ugrupowanie chce specjalnego śledztwa pod nadzorem ministrów

22 listopada 2016 11:17

W niedzielę w szpitalu w Garwolinie zginą działacz tamtejszych struktur Kukiz'15. Okoliczności śmierci wciąż pozostają niewyjaśnione. Teraz politycy z ugrupowania Pawła Kukiza zwrócili się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o objęcie osobistym nadzorem śledztwa, a także do do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowanie wyjaśniającego w garwolińskiej policji.

Ofiarą jest 36-letni Ireneusz F. Ze względu na dobro i spokój rodziny nazwisko nie zostało ujawnione.

Okoliczności śmierci działacza Kukiz'15 okazują się jeszcze bardziej skomplikowane. Do tragedii doszło w szpitalu w Garwolinie. Mężczyzna miał odbyć 25-cio dniowy areszt. Zaś wcześniej 15 listopada w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej komendzie powiatowej policji próbował popełnić samobójstwo; okoliczności próby samobójczej bada prokuratura.

Posłanka Kukiz'15 Anna Siarkowska zwraca uwagę, że mężczyzna był mocno skonfliktowany z miejscową policją. Otrzymywał mandaty za wszelkie możliwe, nawet najdrobniejsze wykroczenia drogowe. Minimalnie przekroczona prędkość, niezastosowanie się do znaku drogowego. 25-cio dniowy areszt, który miał odbyć oskarżony jest także związany z nieuiszczeniem opłaty za mandaty drogowe. 

Sprawa się zazębia - Od rodziny wiemy, że po tym, co się stało na komendzie, na ciele miał wiele siniaków, m.in na nerkach i na łydce - podkreśliła Siarkowska.

Politycy Kukiz'15 oczekują zdecydowanych działań, m. in. "wyłączenie ze sprawy prokuratury rejonowej w Garwolinie i przekazanie śledztwa prokuraturze wyższego rzędu" oraz zabezpieczenie nagrań z monitoringu w komendzie, monitoringu miejskiego, również monitoringu w radiowozie i o udostępnienie tych nagrań rodzinie".

Posłanka Kukiz'15 Anna Siarkowska powiedziała także, że śledztwo powinni objąć swoim specjalnym nadzorem ministrowie Ziobro i Błaszczak.

źródło: interia.pl
BS