Logo
Sondaż TNS: Kukiz'15 przed Nowoczesną, która traci poparcie. Na czele bez zmian

fot. Paweł Jaworski

18 sierpnia 2016 19:22

Nowoczesna traci poparcie, Kukiz'15 i PSL rośną w siłę. Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska bez zmian. Tak wygląda nowy sondaż TNS przeprowadzony w dniach 5-10 sierpnia.

Gdyby wybory odbyły się na początku sierpnia to 36 proc. respondentów wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość, 18 proc. Platformę Obywatelską. Poparcie dla obu partii pozostało bez zmian od ostatniego badania. Na trzecim miejscu klub parlamentarny Kukiz'15 notujący jednoprocentowy wzrost - do 9 proc.. Słabnie Nowoczesna Ryszarda Petru, na którą zdecydowałoby się zagłosować o 2 proc. mniej wyborców niż ostatnio - 8 proc.. W Sejmie znalazłoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe balansujące na granicy progu wyborczego.

Poza Sejmem wciąż SLD z 3 proc. poparciem, KORWiN - 3 proc., Twój Ruch - 1 proc.. Z 0 proc. poparciem na końcu stawki partia Razem.

 Sondaż został przeprowadzony 5-10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

PJ
Źródło: TNS, Wirtualna Polska