Logo
Sondaż TNS: Rosną notowania PiS i Kukiz'15. Słabnie Nowoczesna i PO

fot. Paweł Jaworski

14 czerwca 2016 15:25

Według nowego sondażu TNS Polska, PiS powiększa przewagę nad rywalami. W czerwcu wzrosły też notowania Kukiz 15', słabnie natomiast PO i Nowoczesna Ryszarda Petru.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu,40 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość – to wynik o 1 pkt proc. wyższy niż przed miesiącem. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (17 proc.), której poparcie nie uległo zmianie w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wciąż wyprzedza ona Nowoczesną Ryszarda Petru (9 proc.), która w maju odnotowała spadek poparcia w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2 punkty procentowe. Powyżej progu wyborczego znalazł się również Kukiz'15, który uzyskał wynik o 2 punkty procentowe wyższy niż przed miesiącem (9 proc.), zrównując się z partią Ryszarda Petru  – czytamy w komentarzu.

Według badania przeprowadzonego na próbie 994 mieszkańców Polski w dniach 3-8 czerwca poniżej progu wyborczego znalazłaby się partia KORWiN, SLD, Partia Razem, PSL oraz Twój Ruch.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TNS / fot. Paweł Jaworski