Logo
Śpiewak: W aferę reprywatyzacyjną uwikłani są wszyscy. Komisja śledcza i Trybunał Stanu dla polityków

15 września 2016 08:57

Przewodniczący stowarzyszenia Miasto jest Nasze był gościem radia TOK FM, gdzie przekonywał, że w aferę reprywatyzacyjną zamieszane są wszystkie strony polityczne. Domaga się też powołania komisji śledczej oraz postawienia polityków przed Trybunałem Stanu.

"Trzeba natychmiast powołać komisję śledczą i zacząć zastanawiać się nad Trybunałem Stanu. Myślę, że tu jest paru polityków, którzy powinni się wytłumaczyć, dlaczego uchwalono takie ustawy. Senator Pociej powinien wytłumaczyć, dlaczego sam zajmuje się reprywatyzacją, a z drugiej strony pisze ustawy reprywatyzacyjne. To jest naprawdę szokujące" − mówił przewodniczący stowarzyszenia.

"Mam nadzieję, że teraz zacznie się ruch oczyszczania zawodów prawniczych, bo to nie są tylko adwokaci, to są też radcy prawni, notariusze, no i niestety sędziowie, którzy brali udział w tym procederze. Jeśli chcą obronić się przed zmianami ze strony obecnego rządu, to sami muszą pokazać wolę, że są gotowi i potrafią się samooczyszczać" − przekonywał lider "Miasto jest Nasze" . 

"Tutaj wszyscy są związani. Od lewej do prawej strony. Widzimy, że tutaj wszyscy są uwikłani, wszyscy mają powody bać się tej afery. Myślę, że najbardziej demokratycznym, najbardziej transparentnym sposobem wyjaśnienia tej sprawy jest komisja śledcza. Nie wierzę w to, że prokuratura cokolwiek ustali" − podkreślał.

Paweł Jaworski
Źródło: TOK FM