Logo
Spotkanie europejskich nacjonalistów pod egidą Młodzieży Wszechpolskiej w Sejmie RP

23 listopada 2016 17:29

Już wiadomo dlaczego tak wielu narodowców z krajów europejskich wzięło udział w tegorocznym Marszu Niepodległości. Przyjechali przekonać się, że jest jeszcze nadzieja dla starego kontynentu, a jest nią Polska - państwo w którym dominują chrześcijańskie wartości. Innym powodem dla przyjazdu do kraju znad Wisły była konferencja w Sejmie RP z udziałem organizacji narodowych przybyłych z jedenastu krajów Europy, której przewodziła Młodzież Wszechpolska.

Na stronie mw.org.pl czytamy:

"Podczas Marszu Niepodległości w 2016 roku pod hasłem przewodnim: „Polska Bastionem Europy”, do Polski przyjechało wielu obcokrajowców o poglądach narodowych, by razem z świętować odzyskanie niepodległości. To dla nich jedyna taka okazja w roku, gdyż w wielu krajach przywiązanie do tradycji oraz poglądów narodowych spotyka się z oburzeniem społecznym oraz z oczernianiem i różnymi wyzwiskami. Zachód opanowany przez lewicę dostrzega w polskim Marszu Niepodległości wydarzenie, które daje im inspirację do dalszej pracy i działania. Młodzież Wszechpolska jest dumna, że świeci przykładem dla całej nacjonalistycznej Europy i stanowić swoisty „pomost”, skupiający działaczy starego kontynentu.

Dzień po Marszu Niepodległości odbyła się konferencja pt. „Kryzys w Europie, szanse i zagrożenia”, organizowana przez Wydział Zagraniczny Młodzieży Wszechpolskiej, z udziałem delegacji nacjonalistycznych organizacji przybyłych z całej Europy. W sejmie obecni byli działacze aż z 11 krajów. Większość delegacji zaprezentowała swoje przemówienia na różne przygotowane przez siebie tematy. Na pewno prestiżu całemu wydarzeniu dodał fakt iż konferencja była organizowana w sali sejmowej i większość gości poczuła rangę tego wydarzenia, nie zawsze mogąc doświadczyć podobnego przyjęcia we własnych krajach.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele następujących organizacji: Włochy – Forza Nuova (Nowa Siła),  Szwecja – Nordisk Ungdom (Młodzież Nordycka), Hiszpania – Democracia Nacional (Narodowa Demokracja), Holandia – Voorpost (Posterunek), Szwajcaria – Resistance Helvetique (Opór Szwajcarów), Słowacja – Ludova Strana Nase Slovensko (Ludowa Strona – Nasza Słowacja), Czechy – Cervenobili (Czerwono Biali), Estonia – Sinine Aratus (Niebieskie Przebudzenie), a także Obóz Narodowo- Radykalny. Głos zabrali także przedstawiciele Visegrad Post i wydawnictwa ARKTOS. Ostatnim wystąpieniem była przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej.

Europa będzie znowu wielka. Europa będzie znowu wolna. Nacjonaliści powstaną. Z Bożym błogosławieństwem odzyskamy Europę!"

źródło: mw.org.pl
BS