Logo
Środowiska LGBT niezadowolone z Polski

prostozmostu.net

13 maja 2016 09:11

 

Nasz kraj znalzał się w wąskim gronie państw, z którch środowiska homo i transseksualne są najbardziej niezadowolone.

Zgodnie z corocznym raportem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów ILGA Europe sytuacja osób LGBT w Polsce uległa znacznemu pogorszeniu w porównaniu z rokiem ubiegłym. W ocenie autorów raportu osoby LGBT bardzo często spotykają się w polskiej przestrzeni publicznej z "homofobicznymi komentarzami" oraz niechęcią ze strony konserwatywnego społeczeństwa. Polskę skrytykowano również za „negatywną retorykę i sprzeciw wobec równości osób LGBT”. Działacze homolobby są szczególnie zawiedzeni faktem, że nie udało się wprowadzić ustaw o uzgodnieniu płci i usankcjonowania związków partnerskich osób tej samej płci. Zarówno pierwszy jak i drugi projekt forsowany przed rząd PO-PSL został "cofnięty" przez obecną ekipę rządzącą i prezydenta Andrzeja Dudę, wobec którego środowiska LGBT mają szczególny żal.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów ILGA Europe co roku ocenia sytuację osób LGBT w różnych krajach Europy biorąc pod uwagę rozwiązania prawne i praktykę ich stosowania oraz stosunek wobec tych osób w danym kraju.

Polska w wyżej wspomnianym raporcie znalazła się w czołówce najbardziej nieprzyjaznych dla „lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transgenderycznych i interseksualnych” państw Europy. Nasz kraj wyprzedziła jedynie Litwa i Łotwa.

 

C.

 

za:gosc.pl