Logo
Stanisław Tyszka: Plan Morawieckiego to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy

10 września 2016 20:20

Marszałek Stanisław Tyszka był gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News, gdzie poruszono kwestię dyskusji w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz planów ministra Morawieckiego.  Marszałek Tyszka nie szczędził słów krytyki pod adresem planów rządu.

"Z Krynicy dowiedzieliśmy się w końcu na czym polega tzw. Plan Morawieckiego. Otóż jest to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy. Oznacza to oczywiście białą flagę w sprawie ściągnięcia z powrotem emigrantów. To jest tak kluczowa strategicznie zapowiedź, że w normalnym państwie od paru dni mówiłoby się tylko o tym” – mówił marszałek Stanisław Tyszka.

Emigracja 2,5 miliona młodych ludzi to dla Polski gospodarcza i kulturowa katastrofa. Każdy polski rząd, powinien mieć jeden naczelny priorytet: sprowadzić ich z powrotem do Polski.
Można to zrobić przez rewolucję gospodarczą, przez obniżenie kosztów pracy, radykalne uproszczenie podatków i regulacji działalności gospodarczej. To te elementy przyciągają Polaków do Wielkiej Brytanii. Ale rząd PiS nigdy tego nie zrobi. W Wielkiej Brytanii są też oczywiście JOW-y. I tu wracamy do warunków prawdziwej (a nie "dobrej") zmiany w Polsce. Bez zmiany chorych podstaw ustrojowych III RP nic się zasadniczo nie zmieni"- przekonywał.

Paweł Jaworski

Źródło: Polsat News