Logo
Stefan Niesiołowski szkaluje Polskę na łamach rosyjskich mediów!

19 grudnia 2016 19:15

Stefan Niesiołowski, poseł Europejskich Demokratów, udzielił obszernego wywiadu rosyjskiemu Sputnikowi. W rozmowie aż roi się od irracjonalnych porównań, przekłamań i zmanipulowanych faktów. 

Znany z ostrego języka i fanatycznej nienawiści do PiSu oraz Narodowców Stefan Niesiołowski nakreślił swoją wizję bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce rosyjskiemu Sputnikowi. Już na wstępie przyznał, że "w Polsce już zapanowała dyktatura w wielu obszarach”, a „skala niechęci społeczeństwa do partii rządzącej jest bardzo duża”. 

Niesiołowski twierdzi, że wśród Polaków panuje powszechna niechęć do partii rządzącej, która wciąż rośnie. Według posła to może przerodzić się w rewolucję. 

W dalszej części wywiadu Niesiołowski w swoim stylu porównuje Jarosława Kaczyńskiego do komunistycznego dyktatora, mało tego uważa, że wydarzenia z grudnia 2016, są analogiczne do tych z grudnia 1970 roku. Polityk PO twierdzi, że to wróży rychły krach PiSu. Niesiołowski nazywa Polskę "chorym człowiekiem Europy". 

Na koniec Niesiołowski stwierdza, że „jeśli Kaczyński posunąłby się do strzelania, to byłyby to święta podobne do tych z 1970 roku”. Następnie podaje fałszywe informacje o ostatnich manifestacjach KODu, m. in. o rzekomych pobiciach i agresji wobec tysięcy spontanicznie protestujących ludzi. Niesiołowski wywiad kończy stwierdzeniem, że "jeśli bojówki Macierewicza lub inne bojówki użyją siły, to mam nadzieję, że wtedy coś pęknie – być może święta będą smutne, ale po świętach Nowy Rok może być już radosny”.

Czy takie wypowiedzi nie obniżają prestiżu państwa na arenie międzynarodowej? Takie kwestie niewątpliwie lepiej rozwiązywać na forum wewnętrznym.