Logo
Świetny reportaż z Marszu Niepodległości! [+WIDEO]

fot. Głos Bohatera / Facebook

12 listopada 2016 12:28

Okazuje się, że wbrew relacjom niektórych mediów, Marsz Niepodległości wyglądał inaczej, niż go przedstawiano. O to czym jest patriotyzm i Polska dla uczestników marszu, pytali dziennikarze "Głosu Bohatera". 

"11 listopada, dzień odzyskania niepodległości to taki szczególny czas, w którym my, jako Polacy, przywiązujemy wagę do tego, żeby oddać cześć naszym bohaterom, podziękować im za to, że możemy żyć w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. A tutaj, na Marszu Niepodległości w sposób szczególny, w nawiązaniu do niezwykłych słów "Bóg, Honor, Ojczyzna". Te trzy fundamenty. Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na miejscu właściwym. Jeżeli w tej kolejności będziemy o tym pamiętać to przyszłość naszej Ojczyzny jest jak najlepsza. Te wartości pokazują, na czym powinniśmy budować" – mówił jeden z uczestników Marszu Niepodległości.

"Patriotyzm, to przede wszystkim praca na rzecz mojej Ojczyzny, mojego narodu. Nie da się kochać sloganami, nie da się kochać hasłami, można tylko kochać czynem" – mówił z kolei członek grupy rekonstrukcyjnej.

PJ
Źródło: Głos Bohatera / Facebook