Logo
Świetny występ Polaka! Konrad Bukowiecki bije rekord świata [WIDEO]

20 lipca 2016 10:33

Konrad Bukowiecki zdobył złoty medal w pchnięciu kulą na mistrzostwach świata juniorów w lekkoatletyce. 19-latek fenomenalnym rzutem poprawił dotychczasowy rekord świata aż o 34 cm. Konkurencja była bez szans.

6 kilogramowa kula poleciała na odległość 23,34 m, poprawiając tym samym dotychczasowy rekord należący do Jacko Gilla z Nowej Zelandii.

Najgroźniejszy rywal Bukowieckiego Rumun Andrei Toader zajął drugie miejsce z wynikiem gorszym o ponad metr. Na trzecim stopniu podium uplasował się Amerykanin Bronson Osborn.

Rozgrywki obejmowały zawodników do 20 lat. Od samego początku reprezentant Polski spisywał się znakomicie. W eliminacjach Konradowi wystarczył jeden rzut, by przejść do finału.

Bukowiecki obronił tytuł mistrza świata juniorów sprzed roku, ale wtedy cisnął kulą na odległość 22,06 m. Teraz młody lekkoatleta będzie przygotowywał się do walki z seniorami na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

źródło: wp.pl