Logo
Sylwester Chruszcz o słowach Schetyny:"To jest gwałt na polskiej wolności"

6 lipca 2016 08:39

Grzegorz Schetyna na konwencji programowej Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu mówił, że jego partia "chce obecności Polski w Europie, wpisanej do konstytucji, żeby nikt nigdy nie miał takiego pomysłu, by nas z UE wyprowadzić".

Przemówienie Grzegorza Schetyny na konwencie Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu szeroko komentowali posłowie, z uwagi na dosyć zaskakujące pomysły przewodniczącego klubu PO. Sylwester Chruszcz określił te słowa jako "gwałt na polskiej wolności".

"To jest gwałt na polskiej wolności. To jest totalitaryzm. Ciągle nie dorobilśmy się polskich elit, które broniłyby polskiej wolności, polskiej suwerenności" - mówił poseł Kukiz'15 i Endecji.

"Europa się zmienia i będzie zmieniać. Pan Schetyna nie wie jaka będzie Unia Europejska za jakiś czas. Czy będzie bardziej niemiecka czy bardziej narodowa? Dlaczego my, Polacy, mamy zrzekać się polskiej suwerenności? Ciekawe czy inny minister spraw zagranicznych w Europie powiedziałby swojemu narodowi - Tak, musimy być w tym, konkretnie w tym ustroju politycznym - nie. My jesteśmy wolnymi ludźmi, wolnymi Polakami i powinniśmy być w tym ustroju politycznym, który nam odpowiada i jest zgodny z naszymi interesami oraz kulturą, religią, tożsamością. To jest oczywiste" – przekonywał poseł Sylwester Chruszcz.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Endecja