Logo
Sylwester z Andrzejem Dudą? Wydarzenie podbija Facebooka

22 grudnia 2016 00:39

Nowy rok tuż tuż, a tymczasem szykuje się największa zabawa w Polsce - niezapomniany Sylwester z Andrzejem Dudą. Ponad 100 tysięcy użytkowników Facebooka chce wziąć w nim udział!

W tym roku będziemy obchodzić mentalnie kolejny sylwester z naszym wspaniałym prezydentem! Dziękujemy, że jest Pan z nami! - piszą autorzy wydarzenia. "Impreza" ma się odbyć w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Interesują się nie tylko zwykli Facebookowicze, ale także Jarosław Kaczyński, Mariusz Pudzianowski, a nawet Vincent van Gogh czy Władysław Łokietek.

Postaci oczywiście są tzw. "troll-kontami", niemniej jednak ich posty cieszą się dużą popularnością i zdobywają po kilka tysięcy polubień.

Już w tamtym roku powstało podobne wydarzenie. Wówczas internauci mieli okazję nie tylko "bawić" się z obecnym prezydentem Polski, ale także z poprzednim - Aleksandrem Kwaśniewskim. 

Obie postaci są "królami memów". Fanpage "1001 powodów, aby pokochać Prezydenta Andrzeja" śledzi prawie 100 tys. osób, a jego posty mogą docierać dziennie nawet do miliona odbiorców. Główny bohater śmiesznych obrazków, prezydent Andrzej Duda, zazwyczaj występuje w roli "pogromcy śmieszków". Aleksander Kwaśniewski słynie zaś z zamiłowania do trunków wysokoprocentowych, co oczywiście było inspirowanie rzeczywistością.