Logo
Symboliczna sprawiedliwość: Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie generalskie!

fot. Wikimedia Commons

13 grudnia 2016 14:19

Antoni Macierewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że Wojciech Jaruzelski oraz Czesław Kiszczak stracą stopnie generalskie. Odpowiednie kroki prawne zostały już podjęte - powiedział szef MON.

Już w zeszłym roku resort obrony narodowej ogłosił, że w sprawie odebrania stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi zamówił odpowiednie ekspertyzy prawne. Dzisiaj Antoni Macierewicz ogłosił, że już żaden urzędnik Ministerstwa Obrony Narodowej nie będzie tytułował tych dwóch postaci jako generałów. 

Swoją decyzję szef MON uzasadnił, że degradacji powinieć zostać poddany każdy wojskowy, który "popełnił zbrodnię przeciwko narodowi". "To jest zupełnie oczywiste" - mówił.

Ogłoszenie decyzji dzisiaj nie jest przypadkowe - 13 grudnia obchodzimy 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, który pochłonął kilkadziesiąt ofiar. Osobistą odpowiedzialność za jego wprowadzenie ponosi Wojciech Jaruzelski, który zresztą nadzorował także tłumienie "buntu" robotników na Wybrzeżu w 1970 r. Za te dwa wydarzenia nigdy nie został osądzony.

 

źródło: wpolityce.pl

N.