Logo
Syria: ewakuacja Aleppo wstrzymana

16 grudnia 2016 17:17

Jak podają żródła syryskie, rozpoczęta wczoraj ewakuacja, pozostałych jeszcze w Aleppo, cywilów i rebeliantów, została zawieszona. Przedstawiciel syryjskich władz poinformował, że wstrzymanie operacji nastąpiło z "powodu utrudnień".

Agencja Reutera podała informację o rozmieszczeniu przez wojsko  blokad na drogach, którymi mieszkańcy mieli ewakuować się z miasta. Władze syryjskie nie podają żadnych konkretnych przyczyn zawieszenia operacji. Według oficjalnych informacji rządowych, jak do tej pory, Aleppo opuściło 8 tys. ludzi. Koordynujący ewakuację rannych Ahmad al-Dbis mówi o około 6 tys. osób.

W ostatnich miesiącach Aleppo było w centrum walk pomiędzy rebeliantami a siłami rządowymi, wspieranymi przez Rosję.          W połowie listopada rozpoczęła się ofensywa syryjskiej armii, której udało się odbić około 90 procent obszaru miasta.                   W czwartek specjalny wysłannik ONZ Staffan de Mistura podał informację, że w dzelnicach opanowanych przez opozycę przebywa jeszcze około 50 tys. ludzi.

 

MR

źródło: PAP