Logo
Szef austrickiego MSZ chwali Polskę za politykę wobec uchodźców

2 października 2016 19:37

Minister Spraw Zagranicznych Austrii Sebastian Kurz, w wywiadzie dla "Welt am Sonntag" w ostrych słowach skrytykował zapowiedź niemieckiego rządu o przyjęciu uchodźców z Włoch i Grecji. Jednoczeźnie pochwalił Polskę, Węgry i Słowację za konsekwentną postawę w tej sprawie.

Sebastian Kurz skrytykował Angelę Merkel, która zapowiedziała niedawno, że przyjmie do kraju uchodźców z Włoch i Niemiec. To błędna polityka. Dopóki imigranci będą mieli wrażenie, że w końcu i tak dotrą do Niemiec, dopóty będziemy tylko wzmacniać przemytników ludzi i będziemy przyczyniać się do powstawania nowych fal imigrantów – stwierdził polityk. Odniół się on również do dzisiejszego referendum na Węgrzech, wskazując: Gdyby naszym celem była od początku ochrona zewnętrznych granic UE, a nie relokacja uchodźców, to tego referendum nie byłoby. 

Szef MSZ Austrii przypomniał, że to przede wszystkim Niemcy usiłowały narzucić UE inną politykę migracyjną. Niebezpiecznym zjawiskiem jest tworzenie przez kilka krajów UE wrażenia, że stoją moralnie wyżej niż pozostałe kraje członkowskie (...). Nie powinniśmy stwarzać wrażenia, że ​​istnieją dwie różne klasy członków UE. Węgry, Polska i Słowacja od początku nie popierały polityki zapraszania – powiedział Kurz. 

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl