Logo
Szef związku zawodowego policjantów na woj. śląskie: "Nie" dla nagrywania policyjnych interwencji

fot. Youtube

24 listopada 2016 16:48

Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, by nagrywanie policyjnych interwencji było zabronione. Jeśli ktoś chce kręcić filmy, to niech zostanie reżyserem kina akcji - mówi Dziennikowi Zachodniemu Rafał Jankowski, nowy przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego.

Rafał Jankowski "zajęcie się osobami, które nagrywają policyjne interwencje" traktuje jako swój priorytet. "Chodzi o tych obywateli, których nie dotyczą działania policjantów, a którzy przeszkadzają funkcjonariuszom" - mówi. 

Funkcjonariusz powołuje się na przykłady innych krajów, w których osobie nagrywającej można odebrać telefon oraz podać ją do sądu za utrudnianie czynności służbowych.

Jankowski tłumaczy w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego, że takie filmy później są publikowane w internecie i nie pokazują całego przebiegu interwencji policjantów. Jego zdaniem należy tego zakazać.

"Jeśli ktoś chce kręcić filmy, to niech zostanie reżyserem kina akcji" - kończy. 

Innym problemem jest obrażanie funkcjonariuszy. "Chcemy również doprowadzić do tego, by nie można było bezkarnie i publicznie znieważać policjanta i by później ten funkcjonariusz nie musiał sam walczyć o swoje dobre imię" - cytuje słowa Jankowskiego Dziennik Zachodni.

Cały wywiad: TUTAJ. 

 

źródło: dziennikzachodni.pl

N.