Logo
Szłapka: PiS wypisuje nas ze wspólnoty wartości europejskich, do których Polacy są bardzo silnie przywiązani

fot. Paweł Jaworski

14 września 2016 07:31

Na konferencji prasowej po debacie w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce posłowie Nowoczesnej przekonywali, że nieobecność premier Beaty Szydło w PE to skandal i wstyd.

"Nieprzestrzegana jest praworządność, są zagrożone fundamentalne prawa człowieka, są zagrożone podstawowe wartości, które konstytuują wspólną Europę, Unię Europejską i to jest absolutnie wstyd. PiS nie wyprowadza nas z UE, Pis tak naprawdę wypisuje nas ze wspólnoty wartości europejskich – tych, do których Polacy są bardzo silnie przywiązani. To jest skandal. Bardzo cieszymy się z tego, że przewodniczący Timmermans bardzo wyraźnie wskazał, że to jest problem polskiego rządu, a nie wszystkich Polaków" – mówił w Sejmie poseł Adam Szłapka (Nowoczesna)

"Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem tchórzy. To zadziwiające, że premier Beata Szydło nie była dziś obecna w PE i nie wypowiadała się w imieniu rządu polskiego. To jest rząd tchórzy, a dzień wstydu. Zadziwiające jest to, co mówi europoseł PiS, który mówił, że to absurd, że w PE rozmawiamy na temat Polski. Ja bym chciała stwierdzić, że absurdem jest to, co wykonuje PiS w Polsce, bo gdyby tego nie było, to dziś tej debaty byśmy nie oglądali" – przekonywała na konferencji Joanna Scheuring-Wielgus.

Paweł Jaworski
Źródło: 300 polityka