Logo
Szokująca deklaracja prezydenta Filipin. "Sam również zabijałem"

14 grudnia 2016 17:34

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte potwierdził doniesienia mediów dotyczące jego wcześniejszych słów, że osobiście angażował się w operacje wymierzone w domniemanych przestępców.

Zanim został prezydentem przez 20 lat był burmistrzem miasta Davao. Zasłynął z bezpardonowego rozprawiania się z przestępcami. Krytycy oskarżali go, że wysyłał na ulice szwadrony śmierci, które mordowały domniemanych kryminalistów. Teraz polityk potwierdził, że sam brał udział w pozasądowym wymierzaniem sprawiedliwości. Sam również zabijałem. Chciałem pokazać policjantom, że skoro ja mogę, to oni też – powiedział podczas spotkania z przedsiębiorcami.Jeździłem po ulicach Davao na motocyklu, patrolowałem ulice, ale też szukałem problemów. Tak naprawdę szukałem konfrontacji, żebym mógł kogoś zabić – opowiadał. 

Słowa potwierdzają ubiegłoroczne nieoficjalne wyznanie Duterte, gdy pochwalił się zabiciem trzech podejrzanych o porwanie i gwałt w Davao. Co ciekawe, ledwie kilka godzin przed najnowszym zwierzeniem, podczas gali The Outstanding Filipino Awards 2016 przekonywał, że nie jest zabójcą. Także wcześniej wypierał się jakichkolwiek powiązań ze szwadronami śmierci. 

NW

Źródło: TVP Info