Logo
Szumlewicz: Jest mi wstyd za "Solidarność"

12 października 2016 09:05

Piotr Szumlewicz, lewicowy działacz i publicysta, doradca Ogólnopolskiego Zrzeszenia Związków Zawodowych skomentował za pośrednictwem Facebooka stosunek NSZ Solidarność do Czarnego Protestu. Publicytsta skrytykował brak poparcia związkowców dla protestujących kobiet.

Szumlewicz jest oburzony faktem, że Solidarność sprzeciwiła się wykorzystaniu logo związku przez uczestniczki Czarnego Protestu. Jest mi wstyd za Solidarność, która złożyła wniosek do prokuratury przeciwko uczestniczkom Czarnego Protestu za wykorzystanie logo związku. Pomijam już nawet fakt, że było to artystyczne nawiązanie do znaczka Solidarności. Chodzi głównie o to, że związki zawodowe powinny bronić praw kobiet, a nie przyłączać się do nagonki przeciwko nim! 

Publicysta skrytykował również przewodniczącego Solidarności zarzucając mu psucie wizerunku związków zawodowych w Polsce. Piotr Duda w ten sposób kompromituje Solidarność! Jako związkowiec i doradca centrali OPZZ w pełni solidaryzuję się z Czarnym Protestem! - podsumował Szumlewicz. 

NW

Źródło: Facebook.com/piotr.szumlewicz