Logo
Szwedzcy nacjonaliści przeciwko homoparadzie [WIDEO]

1 sierpnia 2016 16:57

Kilkunastu działaczy Nordisk Ungdom (Młodzież Nordycka) zakłóciło paradę "Gay Pride 2016" w Sztokholmie. Pokojowy protest został rozpędzony przy wsparciu policji.

Szwedzcy narodowcy mieli ze sobą dwa transparenty z hasłami wspierającymi normalną rodzinę. Po chwili powstało małe zamieszanie i gejowscy aktywiści wraz z policją zaatakowali pokojowy protest. Wcześniej nacjonalistom udało się ściągnąć tęczową flagę z masztu.

Jak relacjonują na swojej stronie członkowie NU, jeszcze przed paradą służby porządkowe robiły co w swojej mocy, by nie dopuścić do protestu. Kilkunastu aktywistów zostało zatrzymanych przez policję, w wyniku czego tylko połowie z 30 osób udało się dotrzeć na miejsce homoparady. W trakcie przemarszu środowisk LGBT, wysoko na niebie krążyły policyjne śmigłowce, a na ziemi zmobilizowano służby konne. Tak pokaźną ochronę usprawiedliwiano m.in. masakrą w Orlando, w której z rąk radykalnego muzułmanina zginęło 50 gejów i lesbijek. 

Działacze Nordisk Ungdom piszą, że udało im się osiągnąć cel. "Istnieją Szwedzi, którzy wyróżniają się od reszty społeczeństwa i znają znaczenie tradycyjnej rodziny. Pokazaliśmy również, że aktywiści LGBT nie są tacy tolerancyjni, na jakich się kreują" - relacjonują na swojej stronie internetowej.

 

źródło: nordiskungdom.com

N.