Logo
Szwedzka policja broni islamskiego pracownika, który nie chce podawać kobietom dłoni

14 czerwca 2016 20:41

Szwedzka policja ogłosiła, że wspiera swojego pracownika, który odmawia podawania kobietom dłoni ze względów religijnych. O sprawie głośno mówiono kilka dni temu.

Muzułmański mężczyzna został ostatnio zatrudniony jako kontroler paszportów w mieście Skane. Zaledwie kilka tygodni później spowodował konflikt wśród personelu pracowniczego po tym, jak odmówił podawania dłoni swoim współpracowniczkom.

Muzułmanin twierdzi, że jego religia zabrania mu dotykania kobiet, które nie są z nim związane. Ostatecznie szwedzka policja opowiedziała się po stronie mężczyzny, gdyż jak twierdzi, zadaniem funkcjonariuszy jest m.in. "promowanie różnorodności".

Według informacji podawanych przez szwedzkie policjantki, ich muzułmański kolega wita się z nimi poprzez położenie swojej dłoni na sercu.

Postawa muzułmanina odbierana jest różnorako. Część personelu twierdzi, że jest to element dyskryminacji kobiet, natomiast inni stają w obronie mężczyzny argumentując, że oskarżanie jego jest aktem...dyskryminacji.

To nie pierwsza taka sytuacja w Szwecji. Polityk partii Zielonych Yasri Kahn odmówił podawania dłoni dziennikarce, która wcześniej przeprowadziła z nim wywiad. Wydarzenia te zbiegły się z raportem Szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej, który mówi, że "szwedzkie życie publiczne jest infiltrowane przez islamistów w podobny sposób, jak sowieci infiltrowali kraje bloku zachodniego podczas Zimnej Wojny". Dokument wskazywał, że na infilitrację szczególnie podatna jest zwłaszcza partia Zielonych.

 

źródło: breitbart.com

N.