Logo
Szybka kolej na trasie Kijów-Przemyśl rusza już jutro!

22 grudnia 2016 12:35

Od jutra startuje połączenie na trasie Kijów-Przemyśl. Ukraińskie koleje Ukrzaliznycia informują, że czas przejazdu wyniesie ok. siedmiu godzin, a pociągi będą kursować codziennie. To dobra wiadomość dla klientów regularnych jak i turystów. 

Ceny biletów są także atrakcyjne. Przejazd wagonem pierwszej klasy będzie kosztował równowartość 92 zł, zaś drugą klasą 65 zł. Na trasie Lwów-Przemyśl zapłacimy odpowiednio 37 i 27 zł w pierwszej i drugiej klasie. 

To połączenie będzie obsługiwane przez nowoczesny skład Hyundai, należący do ukraińskich kolei Ukrzaliznycia. Pociąg będzie wyruszał każdego dnia o godzinie 6:45 z Kijowa, by dotrzeć na 13:25 do Przemyśla. Wyjazd z Polski na Ukrainę jest planowany na 14:26, a bieg pociągu zakończy się o 22:30 w stolicy naszego wschodniego sąsiada. 

Połączenie Kijów-Przemyśl będzie skoordynowane z polskimi pociągami kursującymi z między Przemyślem a Krakowem i Wrocławiem.

Powstanie tego połączenie zapowiedział menedżer państwowych kolei Ukrzaliznycia, Polak Wojciech Balczun. To stanowisko zajmuje od kwietnia, gdy wygrał konkurs w którym pokonał 30 konkurentów. 

źródło: rp.pl
BS