Logo
Szydło: Będziemy zwiększać pomoc humanitarną

http://wiadomosci.wp.pl/

23 maja 2016 17:16

Beata Szydło bierze udział w Światowym Szczycie Humanitarnym ONZ w Stambule. Polska premier przekonuje, że należy skupić się na bezpośrednim wspieraniu państw dotkniętych kryzysami humanitarnymi oraz deklaruje, że w kolejnych latach będzie zwiększać świadczoną pomoc humanitarną.

„Nasze działania powinny skupić się na bezpośrednim wspieraniu państw dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Powinno to nastąpić poprzez wspieranie własnego potencjału społecznego i gospodarczego. Dlatego Polska, wychodząc naprzeciw takiemu rozumieniu pomocy humanitarnej, podwoiła w tym roku pomoc humanitarną, a w następnych latach będziemy ją cały czas zwiększać” – zapowiedziała na konferencji w Stambule premier Beata Szydło. Jak komentuje wiceszef MSZ Konrad Szymański – owe deklaracje nie mają wiążącego charakteru, podkreślają natomiast zaangażowanie Polski w przezwyciężanie światowych kryzysów humanitarnych.

Polityk zadeklarował także, że Polska w coraz większym stopniu środki w budżecie krajowym będzie przeznaczała na działalność humanitarną. „Chcemy, żeby to się rozwijało, bo to buduje wiarygodność Polski, jako kraju europejskiego, który zmaga się z wieloma problemami, ale ma też poczucie obowiązku” – dodał.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl/