Logo
Szydło: Dla wielu polityków sednem ich działalności są awantury

17 grudnia 2016 17:43

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na spotkanie opłatkowe strażaków województwa małopolskiego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Szefowa rządu odniosła się do ostatnich wydarzeń w polskim Sejmie. 

Niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym za Polskę. Dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury – powiedziała Beata Szydło. My, politycy, tak jak i wy, strażacy, służymy innym ludziom. Poszanowanie innych, godność, odpowiedzialność za innego człowieka jest sensem naszej pracy – dodała szefowa rządu.

Ci politycy, którzy zapominają o tych dwóch słowach, o tych fundamentach – odpowiedzialność i szacunek do drugiego człowieka – zapominają o tym, że mają służyć drugiemu człowiekowi – powiedziała.Premier podkreślała, że sednem polityki jest służba. Dzisiaj niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym, odpowiedzialnym za Polskę, za nasz wspólny kraj, odpowiedzialnym za Polki i Polaków.

Premier zaapelowała również o budowanie wspólnoty. Możemy różnić się w poglądach, możemy mieć różne opinie, różne zdania, ale musimy pamiętać, ze wszyscy mieszkamy tutaj w Polsce, że Polska jest naszą wspólną ojczyzną – podkreśliła.

NW

Źródło: TVP Info