Logo
Szydło: Dwóch ministrów zasługuje na szczególną pochwałę

23 września 2016 09:33

Na antenie radiowej Jedynki Premier Beata Szydło zapowiedziała zmiany w rządzie o charakterze zarówno personalnym, jak i systemowym. Wskazała jednak, że wśród ministrów są tacy, którzy świetnie sobie radzą z obowiązkami i w ciągu ostatnich miesięcy wykonali ogromną pracę. 

Beata Szydło powiedziała też, że skończył się czas tworzenia strategii, projektów i programów, a teraz potrzebne są konkretne działania. Premier zapytana w piątek w programie "Sygnały Dnia" o swoich najlepszych ministrów wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską oraz szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka. Zastanawiałam się, czy powinnam wymieniać tutaj nazwiska, ale wymienię, bo uważam, że są dwie osoby, które zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały i są wzorem tego, jak powinny funkcjonować ministerstwa i ministrowie. To jest na pewno pani minister Elżbieta Rafalska i minister Henryk Kowalczyk – powiedziała Szydło. 

Czas tworzenia strategii i programów się skończył; teraz jest czas działania. O tym, jakie będą zmiany, jakie będą zmiany systemowe i również o zmianach personalnych poinformuję w przyszłym tygodniu – powiedziała Szydło. 

NW

Źródło: tvpparlament.pl