Logo
Szydło: Ministrem finansów, na którego HGW zrzuca odpowiedzialność, był Jacek Rostowski

fot. Wikimedia Commons

28 sierpnia 2016 08:58

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w programie "Dziś wieczorem" na antenie TVP Info, premier Beata Szydło odniosła się do próby przeniesienia odpowiedzialności podjętej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz w sprawie afery reprywatyzacyjnej na ministra finansów.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz pełni swoją funkcję w Warszawie blisko dekadę. Ministrem finansów, na którego zrzuca odpowiedzialność, był jej kolega z PO minister Rostowski. Pani Gronkiewicz-Waltz jest prominentnym członkiem Platformy. W związku z tym musi też wiedzieć o tym, że jako polityk i zarządca w Warszawie bierze odpowiedzialność polityczną za to, co przez ten czas się działo. Każdy z nas, polityków musi być odpowiedzialny. Nam brakuje w ostatnich latach takiego poczucia odpowiedzialności za pełnioną funkcję. Nawet jeżeli HGW nie czuje się odpowiedzialną, to jednak to ona była cały czas tą, którą nadzorowała i w związku z tym bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w Warszawie" – mówiła premier Beata Szydło.

"Odpowiedzialność polityczna to m.in. potrafienie w odpowiednim momencie zachować się jak trzeba. Czyli w tym momencie, kiedy jest wątpliwość, trzeba umieć wycofać się i zaczekać na to, aż sprawa się wyjaśni. Ale to indywidualna decyzja każdego z polityków, sprawa jest bardzo bulwersująca i trudna. Musi być bezwzględnie wyjaśniona" – podkreśliła szefowa rządu.

Paweł Jaworski
Źródło: TVP Info