Logo
Szydło: nie przyjmiemy imigrantów z Bliskiego Wschodu

25 lipca 2016 12:01

W wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Premier RP Beata Szydło, zapowiedziała, że Polska nie przyjmie uchodźców  z krajów Bliskiego Wschodu. Przedstawiciele rządu wiele razu zmieniali jednak zdanie w kwestii imigrantów.

Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków. Nie cofniemy się. To nie znaczy, że nie chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami. Niebawem jedzie kolejny transport pomocy humanitarnej dla uchodźców na Bliskim Wschodzie – mówiła Szydło. Napływ do Polski ludzi z krajów Bliskiego Wschodu jest wykluczony, bo ani my, ani Unia Europejska nie jest w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów - dodała.

Obóz PiS wielokrotnie zmieniał wersje w kwestii imigracji. Raz przedstawiciele rządu chcieli wypełnić zobowiązania Ewy Kopacz co do przyjęcia obowiązkowej kwoty uchodźców, innymi razami, zwłaszcza po różnych zamachach, nie. Prezedent Duda zaś chciał przyjąć jedynie tych, którzy sami wybiorą Polskę. W kampanii wyborczej partia Jarosława Kaczyńskiego przyjmowała antyimigracyjne pozycje, czemu dał wyraz sam prezes podczas ostrego przemównienia w sejmie. 

Źródło: kresy.pl

DZ