Logo
Szydło: Obowiązkiem rządu polskiego jest bronić interesów polskiego państwa

fot. Wikimedia Commons

10 października 2016 12:29

Dzisiaj premier Beata Szydło odwiedziła zakłady w Mielcu, specjalizujące się w produkcji helikopterów. "Przyjechaliśmy dzisiaj do Mielca ponieważ Polski rząd jest zdecydowany ażeby zakupów dla polskiej armii dokonywać w polskich zakładach" - mówiła szefowa polskiego rządu.

To jest założenie, które postawiliśmy sobie, gdy PiS przygotowywał program gospodarczy, w którym zakładamy, że celem jest odbudowa, reindustrializacja polskiego przemysłu, stawianie na polską myśl techniczną, na budowanie nowoczesnej gospodarki opartej na nowoczesnych technologiach wykorzystujących polską myśl inżynieryjną i technologiczną - powiedziała premier.

Beta Szydło podkreśliła, że nie kwestionuje roli zagranicznych inwestorów. Jako przykład podała właśnie zakłady w Mielcu, które zostały uratowane przez taką inwestycję. "O to nam chodzi, byśmy szukali takich inwestorów którzy na równych zasadach z polskimi firmami chcieli budować polską gospodarkę" - mówiła. 

"Ale naszym celem nadrzędnym jest to, by polska gospodarka rozwijała się w synchronizowany sposób, by jeżeli musimy dokonać zakupów dla armii, to dokonujemy ich w Polsce, by tutaj produkowano ten sprzęt" - dodała.

Odnosząc się do sprawy zakupu francuskich Caracali premier polskiego rządu powiedziała, że istotnym elementem kontraktu jest rachunek ekonomiczny. "Jeżeli Polska ma wyłożyć kilkanaście miliardów, to oczekujemy offsetu, który wypełnia interes polskiego państwa. Bo obowiązkiem rządu polskiego jest bronić interesów polskiego państwa".

 

źródło: wpolityce.pl/tvp info

N.