Logo
Szydło: Polska jest dzisiaj liczącym się partnerem, jest państwem, które nadaje ton polityce europejskiej

fot. Rafał Zamrzycki

28 listopada 2016 13:02

Beata Szydło przekonywała w TVP Info, że Polska jest dziś liczącym się partnerem i nadaje ton polityce europejskiej. Szefowa rządu poinformowała również, że w najbliższych dniach spotka się z ministrami spraw zagranicznych 16 państw, z którymi będzie dyskutowała na temat przyszłości Unii Europejskiej.

"My dzisiaj lecimy do Londynu, jutro do Polski przylatuje 16 ministrów spraw zagranicznych. Będą rozmawiać o przyszłości UE, o koniecznych reformach. Przylatuje również w najbliższych dniach do Polski premier Malty. Tych wizyt zagranicznych jest bardzo dużo. Prowadzimy rozmowy zarówno dotyczące spraw gospodarczych, jak i bezpieczeństwa. Polska jest dzisiaj liczącym się partnerem, jest państwem, które nadaje ton polityce europejskiej i mamy bardzo duże osiągnięcia w polityce pozaeuropejskiej" – mówiła Beata Szydło.

"Jestem spokojna o przyszłość i rolę Polski, jeśli chodzi o nadawanie tonu polityce zagranicznej. Tylko jeden warunek – opozycja musi w końcu dostrzec, że to jest interes Polski, abyśmy jeśli chodzi o politykę zagraniczną mówili jednym głosem. I zachęcam polityków opozycji, żeby podjęli z nami tę współpracę i żeby zrozumieli, że interes państwa jest ponad wszystko. Nie można partykularnych interesów partyjnych, politycznych przedkładać ponad interesy Polski" – podkreślała szefowa rządu.

PJ
Źródło: TVP Info