Logo
Szydło: Powiem Tuskowi, że sprowadzanie szczytu w Bratysławie do "family photo" nie wystarczy

8 września 2016 11:22

Premier Beata Szydło udzieliła obszernego wywiadu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Odniosła się między innymi do zbliżającego się unijnego szczytu w Bratysławie. 

Zapytam Donalda Tuska jaki on ma scenariusz szczytu w Bratysławie i co tam chce osiągnąć. Niestety zaczynają płynąć niepokojące informacje, że Bratysława ma być takim spotkaniem, na którym nie będziemy podejmować decyzji, tylko przyjedziemy porozmawiamy i się rozjedziemy - powiedziała Beata Szydło. Zaczyna wyglądać na to, że jest próba zamiecenia pod dywan problemów i przykrycia tego wszystkiego. Powiem Donaldowi Tuskowi, że jeżeli on chce sprowadzić szczyt w Bratysławie tylko i wyłącznie do family foto to nie tędy droga - dodała. 

Premier skomentowała również obecną sytuację w Europie. Ostatnie wybory w Niemczech pokazały, że nastroje antyeuropejskie to nie jest żart, że rosną w siłę w kolejnych państwach. Jeżeli Donald Tusk chce wziąć na siebie odpowiedzialność za rozpad Unii Europejskiej, to oczywiście możemy skończyć na ładnych zdjęciach z tego spotkania, ale my, politycy odpowiedzialni, szczególnie politycy Grupy Wyszehradzkiej, chcemy rozmawiać o reformach - podkreśliła Szydło.

NW

Źródło: TVP Info