Logo
Szydło w Jaworznie: "Dzisiaj krzyczą, że nie zgadzają się na reformy. Mam pytanie: gdzie byliście państwo przez 8 lat?"

fot. P.Tracz/KPRM

5 grudnia 2016 08:53

Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystościach Barbórkowych w Jaworznie, gdzie w przemówieniu odniosła się do ostatnich ataków Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny, dotyczących sposobu, w jaki rząd Prawa i Sprawiedliwości chce ratować kopalnie.

"Chcę tym politykom, którzy próbują dzisiaj zmiany w górnictwie do budowania własnego kapitału politycznego, chcę im powiedzieć, że my z drogi reform i zmian nie zejdziemy. Dlatego, że one są potrzebne polskiej gospodarce i polskiemu górnictwu. Jeżeli chcemy myśleć o nowoczesnym górnictwie, o tym, że to będzie branża przynosząca zyski polskiej gospodarce, ale gwarantująca przede wszystkim dobry rozwój regionowi śląskiemu, polskiej gospodarki, zabezpieczająca rodziny górnicze, to warto to zrobić. My te zmiany przeprowadzimy" – podkreśliła szefowa rządu.

"Przez 8 lat nikt nie zrobił niczego dla górnictwa. Dzisiaj oni krzyczą i mówią, że nie zgadzają się na zmiany i reformy. Mam proste pytanie: gdzie byliście państwo przez 8 lat? Gdyby w tym czasie przeprowadzono reformę, pewnie dzisiaj nasza sytuacja, polskiego górnictwa, byłaby dużo lepsza" – mówiła premier Beata Szydło.

PJ
Źródło: Polsat News