Logo
Szydło: Życzyłabym Polsce, żeby PiS rządził kolejną kadencję, a może i trzecią

23 stycznia 2017 09:26

Premier Beata Szydło w Śniadaniu Radia ZET i Polsat News poruszyła wiele bieżących tematów. Oprócz ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, rozmawiano na temat planowanego spotkania z Donaldem Trumpem. Premier wyraziła również nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość jeszcze długo będzie sprawować władzę w Polsce. Szefowa rządu życzy Polakom nawet dwóch, trzech kadencji ugrupowania.

"Na razie mamy wytyczony plan do końca kadencji. Chciałabym zrealizować wszystko to, do czego się zobowiązaliśmy i zaplanowaliśmy. Myślę, że ten projekt, który został przygotowany, jest stabilny i spokojnie przeprowadzimy go do końca. Bardzo bym sobie życzyła i Polsce, żeby Pis rządziło kolejną kadencję, a może jeszcze i trzecią" – mówiła.

"Nie wyobrażam sobie, że gdyby na czele Rady stał polityk niemiecki, to Niemcy byłyby tak obrażane. To będzie w podręcznikach historii, że Brexit się wydarzył, gdy Tusk był szefem Rady. Tusk nie wyraża entuzjazmu do reformowania Unii" – przekonywała premier Beata Szydło.

"Wszystkie te oceny planów Donalda Trumpa to pewna wizja, którą probują narzucić nam media, często nieprzychylne Trumpowi. Podkreślę jeszcze raz: ze wszystkich rozmów, które były przeprowadzane przez polski rząd, ze współpracownikami Trumpa, nie wnioskuje, żeby miały być podejmowane negatywne decyzje w stosunku do Polski" – mówiła szefowa rządu o zmianach w Białym Domu.

PJ
Źródło: Polsat News