Logo
Tajemnicze manewry rosyjskich sił zbrojnych

www.commons.wikimedia.pl

12 maja 2016 20:08

Lipcowy szczyt NATO w Polsce wywołał reakcję ze strony Moskwy. RMF FM, podaje, że rosyjskie służby specjalne zostały już postawione w stan mobilizacji. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że mogą też prowadzić manewry przeciw Polsce.

Marek Opioła, szef sejmowej speckomisji, perswaduje, że: „Moskwa wykorzystuje swoje kanały dezinformacji i propagandy. Mają przygotowane odpowiednie mechanizmy i modele, żeby szczyt NATO przedstawiać w sposób bardzo negatywny i też Polskę przedstawiać w sposób negatywny”.

Polskie służby szykują się także na inne ważne wydarzenie, które odbędzie się w najbliższych miesiącach, czyli Światowe Dni Młodzieży. W związku z powyższym polski kontrwywiad zajął się już monitorowaniem czy na teren naszego kraju nie będą próbowali dostać się obcy agenci.

Komisja ds. służb specjalnych w Sejmie RP, przeanalizowała informacje dotyczące sytuacji w Rosji oraz aktywności rosyjskich służb poza granicami Polski, ale w naszym kontekście. Komisja spotkała się z szefem Ośrodka Studiów Wschodnich Adamem Eberhardtem i szefami służb wywiadowczych - Agencji Wywiadu płk. Grzegorzem Małeckim i Służby Wywiadu Wojskowego płk. Andrzejem Kowalskim.

„Uzyskaliśmy informacje o sytuacji wewnątrz Rosji i o tym, jak służby rosyjskie obecnie funkcjonują poza granicami kraju”- konstatował szef speckomisji.

 „Informacje od służb były ściśle tajne, więc nie można o nich mówić, ale cały czas sytuacja jest monitorowana, cały czas informacje przekazywane są do naszych służb wewnętrznych - jak operują służby Federacji Rosyjskiej, jak działają, jakie płyną z tego wnioski”- komentował Opioła.

„Przed szczytem NATO w Warszawie służby widzą to, co dzieje się w mediach, jak funkcjonują różnego rodzaju środowiska, jak prowadzona jest propaganda, jak Rosjanie działają w całej Unii Europejskiej, jakie są konsekwencje tych działań, czy jak są wykorzystywane strefy wpływów rosyjskich w UE"- zapewniał.

paw

Źródło:www.onet.pl