Logo
Tajwan: uczniowie zorganizowali paradę w nazistowskich mundurach

27 grudnia 2016 17:45


Uczniowie jednej ze szkół średnich na Tajwanie wpadli na pomysł zorganizowania parady, której tematem przewodnim był nazizm i przemaszerowali w mundurach rodem z III Rzeszy.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy zdjęcia uczniów w czarnych mundurach podobnych do tych, noszonych przez SS z umieszczonymi ramionach opaskamize swastyką zostały rozpowszechnione w sieci. Dyrektor szkoły Kuang Fu w Xinzhu już podał  się do dymisji. Zapewnił też, że teraz nauczyciele w szkole położą większy nacisk na uświadomienie uczniom jakich zbrodni dopuścili się naziści - elementem tego programu mają być pokazy filmów takich jak "Lista Schindlera" czy "Życie jest piękne".

Nie wiadomo, co kierowało uczniami w wyborze takiej "oryginalnej" formy ekspresjii. Według tajwańskiego dziennika "Taipei Times" część z nich nie zdawała sobie sprawy ze zbrodni, jakich dokonali naziści, a inni uznali, że najważniejszy jest fakt, iż przerobienie szkolnych mundurków na stroje imitujące nazistowskie mundury będzie stosunkowo proste. Profesor Hua Yih-fen z Narodowego Uniwersytetu Tajwanu zwróciła uwagę, że takie bezrefleksyjne zachowanie młodzieży jest dowodem na kryzys państwowego systemu edukacji. 

 

MR

źródło: rp.pl