Logo
Teksas wprowadza nowe prawo. Będzie można nosić broń na uczelniach

fot. Wikimedia Commons

1 sierpnia 2016 17:29

Teksas wprowadził nowe prawo, które umożliwia studentom wnoszenie broni do kampusów i sal wykładowych. Przepisy mają zapobiec masowym morderstwom.

Od teraz studenci powyżej 21 lat z odpowiednią licencją, będą mogli mieć przy sobie broń zarówno podczas przebywania w miasteczku studenckim, jak i na sali wykładowej. Prawo będzie dotyczyło wszystkich uczelni wyższych w Teksasie, na których kształci się prawie 220 tys. studentów.

Ustawa weszła w życie dokładnie w 50. rocznicę strzelaniny na Uniwersytecie Teksańskim. Charles Whitman z wieży uniwersyteckiej na 28 piętrze zabił wtedy 16 ludzi, a 32 ranił, strzelając do nich z karabinu z zamontowanym celownikiem optycznym.

Greg Abbott, gubernator Teksasu z ramienia Partii Republikańskiej, argumentuje, że nowe prawo umożliwi szybkie zneutralizowanie potencjalnego masowego mordecy. Przeciwko pomysłowi występują wykładowcy i pracownicy naukowi teksańskich uczelni. Twierdzą, że "połączenie młodzieży, uniwersyteckiego życia i broni" może przynieść opłakane skutki.

 

źródło: Reuters

N.