Logo
Tesco likwiduje 7 supermarketów

pasaztesco.pl

14 lipca 2016 05:44

Pierwszy raz w Polsce wielka sieć zamyka niektóre swoje supermarkety w Polsce. Będą zwolnienia grupowe. Cieszyć się za to mogą inne sieci i drobne sklepy.

Sieć uzasadnia, że powodem zamknięcia sklepów jest zmiana struktury zarządzania na bardziej płaską. Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie – mówi w rozmowie z bankier.pl przedstawiciel Tesco Polska. „Solidarność” negocjuje zaś z siecią warunki zwolnień grupowych. Kolejna tura rozmów odbędzie się 15 lipca.

Zamknięte mają markety w w Brodnicy, Chorzowie (ul. Floriańska), Dąbrowie Górniczej, Gdańsku (ul. Żylewicza), Legnicy (ul. Piłsudskiego), Mysłowicach (ul. Brończyka) i Rzeszowie (ul. Broniewskiego).  

Tesco ma problemy także w Łodzi, gdzie w ramach oszczędności zlikwidowano 24-godzinny tryb pracy w markecie przy ul. Widzewskiej

Pracownicy sieci niejednokrotnie narzekali na warunki pracy tam panujące, w szczególności problemy z wynagrodzeniami za nadgodziny.

Źródło: bankier.pl/expressilustrowany.pl

DZ