Logo
Tesco zapowiada masowe zwolnienia. Pracownicy będą strajkować

10 maja 2016 20:02

W związku z planem restrukturyzacji firmy na terenie Europy Centralnej, Tesco zapowiedziało masowe zwolnienia swoich pracowników. Związkowcy odpowiadają, że w takiej sytuacji zostanie podjęty strajk.

Kierownictwo Tesco na Polskę w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl poinformowało, że nie jest jeszcze znana dokładna liczba zwolnień. Jak utrzymuje dyrekcja, sieć handlowa zaoferuje dotychczasowym pracownikom nowe warunki pracy, obejmujące m.in. zmianę miejsca zatrudnienia. Nie wiadomo, ilu z nich zgodzi się na te postanowienia.

W związku z tymi doniesieniami, NSZZ "Solidarność" zapowiedziało strajk. Innym powodem pracowniczego protestu może być także brak wprowadzenia zapowiedzianych wcześniej podwyżek.

Z kolei biuro prasowe Tesco poinformowało portal bankier.pl, że ewentualne zwolnienia dotkną struktur kierowniczych w największych placówkach. Zmiany mają być odpowiedzią na oczekiwania klientów i wyzwania rynku. Po restrukturyzacji priorytetem dla sieci Tesco będzie wsparcie osób objętych zmianami. 

 

źródło: bankier.pl/wiadomoscihandlowe.pl

N.