Logo
Totalna klapa! Europejscy Demokraci chcieli stworzyć partię, ale... nikt nie przyszedł na spotkanie [FOTO]

15 stycznia 2017 12:40

Kołobrzeg miał być miejscem, w którym Europejscy Demokraci, czyli twór posłów wyrzuconych z Platformy Obywatelskiej, zbudują struktury nowego ugrupowania - Unii Europejskich Demokratów. Mimo obecności Jacka Protasiewicza i Elżbiety Bińczyckiej, nie udało się stworzyć struktur. Dlaczego? Ponieważ na spotkanie nikt nie przyszedł.

W ubiegłym roku parlamentarzyści usunięci z Platformy Obywatelskiej zorganizowali zjazd założycielski, na którym połączyli się z Partią Demokratyczną. Szumne zapowiedzi podsycali sami twórcy: Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz, Stefan Niesiołowski i Stanisław Huskowski. Zapewne nikt nie spodziewał się tak spektakularnej klapy w tworzeniu struktur terenowych. 

"Brak promocji, a co za tym idzie brak zainteresowania spotkaniem spowodowały, że nawet obecność szefowej partii Elżbiety Bińczyckiej, ani postać byłego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie przyciągnęła ludzi. Wyszliśmy po 10 minutach oprócz organizatorów nie było na sali nikogo" – informuje o sprawie portal takze.pl.

PJ
Źródło: takze.pl, Twitter