Logo
Trudności Nowoczesnej z definicją patriotyzmu. Posłanka czyta z kartki: "dbanie o środowisko, o puszcze, o zwierzęta..." [+WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

11 listopada 2016 16:53

Nowoczesna zorganizowała konferencję prasową w Sejmie, na której mówiła o patriotyzmie i apelowała o jedność w dniu 11 listopada. Najciężej było z definicją patriotyzmu, przy której posłanka Ewa Lieder musiała pomóc sobie kartką. Czym jest patriotyzm według Nowoczesnej? 

"Jutro 11 listopada. Wspólnie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dzień, w którym wszyscy, niezależnie od tego jakie mamy poglądy polityczne, sympatie albo antypatie możemy wspólnie, razem, wszyscy, złożyć kwiaty, wywiesić flagi, możemy być wspólnie i pomyśleć o tym, czym dla nas jest wolność, niepodległość i jakiego państwa chcemy?" - mówiła posłanka Monika Rosa.

W konferencji pod hasłem "Patriotyzm nie wyklucza", wzięli udział także : Adam Szłapka, Zbigniew Gryglas, Paweł Pudłowski, ale to posłanka Ewa Lieder przyciągnęła największą uwagę. A wszystko przez definicję patriotyzmu.

"Patriotyzm, to też myślenie o słabszych, o tych, którym powinna pomóc wspólnota, powinno pomóc państwo. To również solidarność, solidarność społeczna i pomoc tym osobom...". Po tych słowach wzrok posłanki powędrował na przygotowaną kartkę, która pozwoliła kontynuować przemówienie słowami: "[...] dbanie o środowisko, o puszcze, o lasy, o zwierzęta, to również dbanie o ochronę środowiska, a szczególnie świeże powietrze, czyste powietrze, dbanie o to, żeby nie było w Polsce smogu...".

PJ
Źródło: Konferencja "Patriotyzm nie wyklucza" / Sejm