Logo
Trump domaga się więzienia dla Clinton

www.politicususa.com

3 czerwca 2016 09:06

 

Zdaniem Donadla Trumpa jego kontrkandydatka z ramienia Demokratów powinna trafić do więzienia za używanie prywatnej skrzynki mailowej  i serwera do celów służbowych co zdaniem miliardera naraziło na szwank tajemnice państwowe

Ostre słowa w kierunku Hilary Clinton padły podczas czwartkowego wiecu w San Jose, w stanie Kalifornia. Trump domagając się dla Clinton więzienia nawiązał w ten sposób do kompromitującej dla byłej sekretarz stanu sprawy. Kandydatka Demokratów będąc wówczas szefową amerykańskiej dyplomacji bez ograniczeń korzystała z prywatnej skrzynki mailowej i prywatnego serwera w celach służbowych.

W związku z aferą mailową z udziałem Clinton pod koniec maja ogłoszono raport generalnego Departamentu Stanu, z którego jasno wynika,że była szefowa dyplomacji wbrew zaleceniom obowiązującym rząd federalny, stojąc na czele resortu w latach 2009-13 nielegalnie i nieodpowiedzialnie korzystała z prywatnych, niezabezpieczonych serwerów.

Co więcej, jak głosi raport na całą sprawę uwagę zwróciło dwóch informatyków niskiego szczebla, którzy wówczas pracowali w resorcie. Niestety, ich uwagi zostały zignorowane a oni sami usłyszeli od zwierzchnika, by nigdy więcej już nie podnosili tej kwestii.

C.

 

za:rmf24