Logo
Trump: mur na granicy sfinansuje Meksyk

6 stycznia 2017 17:42

W czasie kampanii wyborczej Donald Trump obiecał, że po zwycięstwie postawi mur na granicy z Meksykiem, powstrzymujący przed napływem nielegalnych imigrantów. Dziś na Twitterze przekonywał, że zapłacą za niego sami Meksykanie.

"Nieuczciwe media nie podają, że pieniądze wydane na budowę Wielkiego Muru (żeby było szybko) zostaną później zwrócone przez Meksyk!" - napisał Trump. Tweet Trumpa odnosi się do informacji podanych  przez gazetę "The Hill", która donosiła wczoraj, że zespoł prezydenta elekta wspólnie z republikańskimi kongresemenami zaczął już pracę nad metodami sfinansowania projektu ze środków budżetowych. Według gazety koszty budowy mają sięgnąć "miliardów dolarów". Trump dał wcześniej obietnicę wyborcom, że inwestycja nie będzie pokrywana z kieszeni amerykańskich podatników.

Nie wiadomo jeszcze w  jaki sposób Trump ma zamiar zmusić Meksyk do zrefundowania kosztów budowy muru; podczas kampanii wyborczej wspominał, że zajmie środki, jakie mieszkający w USA Meksykanie wysyłają swoim rodzinom.

 

MR

źródło: rp.pl