Logo
Trump o mordestwach chrześcijan na Bliskim Wschodzie: Nie możemy pozwolić na to, aby ten horror było kontynuowany

30 stycznia 2017 16:46

Donald Trump ponownie zwrócił uwagę na trudną sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Za pośrednictwem swojego profilu na facebooku napisał: Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie są mordowani na ogromną skalę. Nie możemy pozwolić na to, aby ten horror był kontynuowany! 

Za tą deklaracją poszły już pierwsze działania. Donald Trump wstrzymał wydawanie wiz obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich. Akt wykonawczy nie wymienia tych państw, ale według Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego chodzi o Irak, Iran, Syrię, Sudan, Libię, Jemen i Somalię. Sam prezydent argumentuje to obawą przed przenikaniem do Stanów Zjednoczonych „radykalnych islamskich terrorystów”. Ów zakaz będzie funkcjonował przed cztery miesiące. 

Ten dekret nie obejmuje jednak chrześcijan z terenu Bliskiego Wschodu. Mając na uwadze ich trudną sytuację i przymusowe porzucanie własnej wiary na rzecz islamu, a nawet grupowe mordy, nowy prezydent postanowił otoczyć ich szczególną troską i w przeciwieństwie od muzułmanów są mile widziani w Stanach Zjednoczonych.

źródło: wmeritum.pl
BS