Logo
Trump wyprzedza Clinton

27 lipca 2016 12:00

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Ipsos na zlecenie Agencji Reuters wskazuje, że Donald Trump ma dwa punkty procentowe przewagi nad kandydatką Demokratów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-26 lipca. Trump uzyskał 39 proc. poparcia, natomiast jego rywalka 37 proc. Duża jest także liczba osób, które by nie zagłosowały na nikogo, bo aż 24 proc. Błąd statystyczny może wynosić nawet cztery punkty procentowe co oznacza, że żaden z kandydatów nie może być pewnym wzrostu bądź spadku poparcia.

Poprzedni sondaż, którego wyniki zostały opublikowane w ostatni piątek, wskazywał na 3 punkty procentowe przewagi kandydatki Partii Demokratycznej. 

Ostatni raz Donald Trump na prowadzeniu był w maju. Wówczas sondaż wskazywał na przewagę rzędu 0,3 punkta procentowego.

Demokraci mają nadzieję na odzyskanie przewagi po odbyciu konwencji partyjnej w Filadelfii, jednak muszą jednocześnie zmierzyć się z dużym problemem. Portal Wikileaks opublikował maile członków partii, które wskazują na wysoce nieczyste zagrania wobec własnych kolegów. Według przecieków, niektórzy z Demokratów chcieli podważyć kandydaturę Berniego Sandersa, dopuszczając się m.in. wysyłania poufnych informacji do mediów.

 

źródło: Reuters

N.