Logo
Trzaskowski: PiS woli niemieckiego albo włoskiego socjalistę od Tuska

fot. Wikimedia Commons

19 października 2016 19:11

Rafał Trzaskowski był gościem Radia Koszalin, w którym poruszył między innymi kwestię ponownego wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy. Prawo i Sprawiedliwość już zapowiedziało, że nie poprze kandydatury. 

"Gdyby nie Donald Tusk, ciekaw jestem, czy byłyby sankcje na Rosje, czy realizowana by była polityka energetyczna, czy udałoby się wstrzymać mechanizmy stałego podziału uchodźców? Jeżeli PiS twierdzi, że lepszym reprezentantem polskiego sposobu myślenia będzie niemiecki socjalista albo włoski, to znaczy, że kompletnie nie rozumie tego, jak wygląda polityka europejska. Wszyscy w Europie przecierają oczy ze zdumienia. Polak na najwyższym stanowisku unijnym i polska go nie chce ze względu na kompleksy Jarosława Kaczyńskiego i jego bojaźń przed twardym politykiem" – mówił Rafał Trzaskowski.

"To po prostu smutne i zatrważające, ze kompleks i strach, chęć postawienia w oskarżenie Donalda Tuska, bo rozumiem, ze Kaczyński chce nam urządzić igrzyska, przeważa nad polskim interesem. Z całym szacunkiem, jeżeli Martin Schulz zostanie szefem Rady Europejskiej, ciekaw jestem, czy wtedy interes Polski będzie lepiej zabezpieczony, niż jeżeli jest tam Tusk, który w sprawach Ukrainy, sankcji na Rosję, energetyki myśli w bardzo podobny sposób do PiS, bo to po prostu polska racja stanu" – dodawał.

PJ
Źródło: Radio Koszalin