Logo
Trzaskowski: PO i Nowoczesna nie mają innego wyjścia. Będą się musiały porozumieć

fot. Wikimedia Commons

11 grudnia 2016 08:52

Poseł Rafał Trzaskowski był gościem Konrada Piaseckiego w "Piaskiem po oczach" gdzie komentował między innymi ostatnie informacje dotyczące przeszłości Stanisława Piotrowicza z PiS. Nie zabrakło również słów o połączeniu sił Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które razem miałyby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

"Uważam, że Platforma sobie poradzi. [Sondażowo] mniej więcej stabilnie. Trudne zadanie. Myślę, że sondaże dla opozycji jako całości będą się z dnia na dzień poprawiać. Taką mam nadzieję. Sytuacja opozycji nie jest prosta" – mówił Rafał Trzaskowski.

"W Nowoczesnej jest bardzo dużo dobrej energii i ciekawych ludzi. U nas jest dużo więcej doświadczenia, jesteśmy znacznie szerszą partią programową, która może się odwołać do szerszego elektoratu. Nie wiem, czy w jednej partii [będą Trzaskowski i Petru]. Na pewno przyjdzie taki dzień, kiedy trzeba będzie się porozumieć i chciałbym, żeby taki dzień nadszedł szybciej niż później. Pomysł na to, żeby zbudować partię tylko w oparciu o czyjąś datę urodzenia jest pomysłem chybionym. Trzeba budować szerokie porozumienie, bo bez tego zwycięstwa nie będzie zwycięstwa nad PiS-em [...] Uważam, że PO i Nowoczesna nie mają innego wyjścia. Będą się musiały porozumieć. Niekoniecznie robiąc jedną partię, ale porozumieć, bo inaczej nie wygramy z PiS-em" – podkreślił.

PJ
Źródło: TVN24